RHENUS DATA OFFICE

Kompleksowa obsługa fizycznych i elektronicznych dokumentów

keyboard_arrow_up

Niszczenie nośników cyfrowych (CD, DVD, HDD)

Świat cyfrowych informacji

Na co dzień poruszamy się w świecie zdominowanym przez informacje zapisane w postaci cyfrowej. Nośniki danych takie jak dyski twarde (HDD), pamięci USB, płyty CD i DVD, czy też taśmy do zapisu danych (np. DAT, DLT, LTO itp.) i różnego rodzaju karty pamięci są obecne w tak wielu miejscach i mogą pomieścić tak dużą ilość wysoce wrażliwych informacji, że zupełnie obligatoryjne staje się ich zabezpieczenie zgodne z przepisami prawa. Dane powinny być każdorazowo chronione przed nieuprawnionym dostępem, zmianą lub utratą.

Jak wygląda proces świadczenia usługi niszczenia nośników cyfrowych?

Bezpieczeństwo, które wyznacza standardy

Naszym klientom oferujemy niezawodne niszczenie dysków twardych i niszczenie nośników danych zawierających dane wrażliwe, tak aby te poufne informacje nie dostały się w niepowołane ręce. Jest to jedyny w pełni skuteczny sposób niszczenia danych zapisanych na cyfrowych nośnikach informacji poprzez ich mechaniczną destrukcję zgodną z aktualnymi normami ISO 21964. Metoda ta gwarantuje zachowanie całkowitej poufności danych zapisanych na dyskach twardych (HDD) lub innych nośnikach danych. W przeciwieństwie do innych sposobów, np. elektronicznego kasowania danych czy demagnetyzacji, przy których skuteczność trwałego usunięcia danych jest trudna do samodzielnej weryfikacji). Porównaj metody niszczenia dysków twardych.

Recykling odpadów z nośników cyfrowych

Równie ważne jak aspekty związane z bezpieczeństwem informacji są dla nas zagadnienia związane z ochroną środowiska, dlatego też procedury obowiązujące w Rhenus Data Office Polska podczas całego procesu niszczenia dysków (inaczej: niszczenie HDD), utylizacji płyt CD i DVD, taśm do zapisu danych oraz kart pamięci, jak również restrykcyjne normy jakości zapewniają zgodną z obowiązującymi przepisami prawa utylizację optycznych jak i magnetycznych nośników informacji. Nośniki klasyfikowane są odpowiednim kodem odpadu i podlegają stosownym procedurom utylizacji i recyklingu wraz z innymi odpadami pochodzącymi z utylizacji sprzętu elektronicznego.

Kto korzysta z naszych usług?

chevron_left
chevron_right
1
2

Grupa LUX MED

Branża medyczna często mierzy się z problemem niszczenia nośników danych zawierających wrażliwe dane klientów. Placówki medyczne regularnie generują dokumenty papierowe, ale coraz częściej tworzą i zapisują cyfrowe dane swoich pacjentów na serwerach lub dyskach HDD. Wszystkie te nośniki w odpowiednim momencie powinny być poddane procesowi niszczenia. Współpraca z profesjonalnym dostawcą usług pozwala zapanować nad ich ilością i różnorodnością oraz zadbać o ich fachową utylizację.
Zobacz Case Study

X-KOM

Częstochowski lider e-commerce dobrze zna się na nośnikach danych, bo sprzedaje je od prawie 20 lat. Tym bardziej cieszymy się z naszej współpracy, która pomaga zabezpieczyć dane milionów klientów x-komu.
Zobacz Case Study