RHENUS DATA OFFICE

Kompleksowa obsługa fizycznych i elektronicznych dokumentów

keyboard_arrow_up

BPO - BUSINESS PROCESS OUTSOURCING

Realizacja jednego czy wielu procesów biznesowych przez podmiot zewnętrzny powoduje, że usługodawca zyskuje znaczący wgląd w sposób jego realizacji, mogąc tym samym składać klientom propozycje ich usprawnień. Tym właśnie jest BPM (ang. business process management), czyli optymalizacja procesów biznesowych. Obejmuje ona analizę oraz wdrożenie skutecznych metod dążących do podniesienia wydajności i skuteczności działań wykonywanych przez organizację, skutkując poprawą efektywności i oszczędnością kosztów.

Jednym z wykorzystywanych narzędzi w tym zakresie są systemy RPA (Robotic Process Automation), czyli automatyzacji procesów z wykorzystaniem software robotów. Wiodące rozwiązania na rynku to Kofax Kapow, UiPath, Automation Anywhere, NICE czy Blue Prism. Software robot jest oprogramowaniem uczącym się i naśladującym czynności o charakterze rutynowym i powtarzalnym, wykonywanym przez człowieka (np. wystawianie dokumentów, wprowadzanie danych do systemów lub pomiędzy systemami, standardowa komunikacja z Klientem, itd). Oprócz szeregu korzyści, jako główne należy wymienić łatwość wdrożenia (kilka tygodni), szybki zwrot z inwestycji (typowe ROI >100%-300% w czasie 3-12mcy) czy możliwość pracy robota w trybie 24/7 (efektywność).

Rozwiązania oferowane przez Rhenus Data Office Polska obejmują czynności związane z wdrażaniem elektronicznego obiegu dokumentów i informacji w ramach usprawnionych przepływów pracy (workflow) oraz rejestracją danych w systemach klienta. Korzyści tych rozwiązań wynikają z indywidualnych ustaleń z klientem, jednakże najistotniejsze z nich to uwolnienie potencjału zatrudnionych pracowników, możliwość skoncentrowania działań na procesach front-office i tworzenia dodatkowej wartości dla organizacji.

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się, jak możemy pomóc Ci chronić Twoje najcenniejsze zasoby!

Kontakt

Najnowsze artykuły z bazy wiedzy

chevron_left
chevron_right
1
5
Artykuły

Test z archiwizacji - jak z przechowywaniem dokumentów radzą sobie szkoły i przedszkola?

Czytaj więcej
Artykuły

MWA, barkody, pojemniki – jak zadbać o kontrolę procesu niszczenia?

Czytaj więcej
Artykuły

Jak skutecznie przeprowadzić digitalizację w firmie i nie zatrzymać się w połowie drogi? 3 kroki, które uchronią Cię przed niepowodzeniem

Czytaj więcej
Artykuły

Z biura do domu - nowe modele biznesowe. Szanse i zagrożenia

Czytaj więcej
Artykuły

Proekologiczne strategie zarządzania cyklem życia dokumentu. Co się dzieje ze ścinkami po ich zniszczeniu?

Czytaj więcej