Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.

Niszczenie nośników cyfrowych (CD, DVD, HDD)

Świat cyfrowych informacji

Na co dzień poruszamy się w świecie zdominowanym przez informacje zapisane w postaci cyfrowej. Nośniki danych takie jak dyski twarde (HDD), pamięci USB, płyty CD i DVD, czy też taśmy do zapisu danych (np. DAT, DLT, LTO itp.) i różnego rodzaju karty pamięci są obecne w tak wielu miejscach i mogą pomieścić tak dużą ilość wysoce wrażliwych informacji, że zupełnie obligatoryjne staje się ich zabezpieczenie zgodne z przepisami prawa. Dane powinny być każdorazowo chronione przed nieuprawnionym dostępem, zmianą lub utratą.

Wizja wycieku wrażliwych danych zapisanych, np. na twardym dysku, to jeden z najgorszych koszmarów szefów wielu przedsiębiorstw. W nowoczesnym i coraz bardziej zdigitalizowanym świecie biznesu skuteczne niszczenie danych staje się absolutną koniecznością. Nieuchronny jest kres pracy każdego dysku twardego, a płyty CD i DVD, pamięci USB, taśmy back-up czy karty pamięci są zastępowane pojemniejszymi urządzeniami. Warto wtedy pamiętać, że zwykłe skasowanie danych nie gwarantuje całkowitego usunięcia zawartych na nich informacji, zwłaszcza w przypadku nośników wielokrotnego zapisu. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest niszczenie płyt CD czy też utylizacja dysków twardych.

Bezpieczeństwo, które wyznacza standardy 

Naszym klientom oferujemy niezawodne niszczenie dysków twardych i niszczenie nośników danych zawierających dane wrażliwe, tak aby te poufne informacje nie dostały się w niepowołane ręce. Jest to jedyny w pełni skuteczny sposób niszczenia danych zapisanych na cyfrowych nośnikach informacji poprzez ich mechaniczną destrukcję zgodną z najnowszą normą DIN 66399. Metoda ta gwarantuje zachowanie całkowitej poufności danych zapisanych na dyskach twardych (HDD) lub innych nośnikach danych. W przeciwieństwie do innych sposobów, np. elektronicznego kasowania danych czy demagnetyzacji, przy których skuteczność trwałego usunięcia danych jest trudna do samodzielnej weryfikacji). Porównaj metody niszczenia dysków twardych.

Recykling odpadów z nośników cyfrowych

Równie ważne jak aspekty związane z bezpieczeństwem informacji są dla nas zagadnienia związane z ochroną środowiska, dlatego też procedury obowiązujące w Rhenus Data Office Polska podczas całego procesu niszczenia dysków (inaczej: niszczenie HDD), utylizacji płyt CD i DVD, taśm do zapisu danych oraz kart pamięci, jak również restrykcyjne normy jakości zapewniają zgodną z obowiązującymi przepisami prawa utylizację optycznych jak i magnetycznych nośników informacji. Nośniki klasyfikowane są odpowiednim kodem odpadu i podlegają stosownym procedurom utylizacji i recyklingu wraz z innymi odpadami pochodzącymi z utylizacji sprzętu elektronicznego.

Korzyści przeprowadzenia mechanicznej destrukcji cyfrowych nośników informacji:

  • bezpieczeństwo: odbiór nośników informacji przeznaczonych do niszczenia realizowany jest w bezpiecznych aluminiowych pojemnikach;
  • pewność: kasowanie informacji z twardych dysków wykonywane jest metodą sprzętową, tzn. twarde dyski poddawane są mechanicznej destrukcji w niszczarkach spełniających wymogi normy DIN 66399;
  • wydajność: zastosowanie przemysłowych, certyfikowanych niszczarek umożliwia niszczenie nawet 200 dysków na godzinę;
  • przejrzystość i kontrola procesu: stały nadzór i elektroniczna dokumentacja zawierająca numery seryjne niszczonych dysków twardych;
  • mobilność: na życzenie możliwe jest niszczenie dysków twardych i innych nośników danych w siedzibie klienta;
  • opłacalność i ekologia: rozwiązanie ekonomicznie i bezpieczne dla środowiska.
Masz pytania?

Skontaktuj się!
 

Prezentacja usługi niszczenia nośników cyfrowych 2018

utylizacja i niszczenie płyt cd
nośniki danych i ich niszczzenie - prezentacja
nośniki danych - rodzaje
hdd dysk


kasowanie dysków twardych

W naszej ofercie posiadamy usługę kasowania dysków twardych hdd - z ich zniszczeniem

Wydrukuj

Chcesz zamówić?

Darmowa wycena

801 013 013

Certyfikat ISO27001

Certyfikat ISO 9001

Zgodność z RODO

Polisa ubezpieczeniowa

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl