Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.

ROI

Zwrot z inwestycji i korzyści

Jak zastosowanie software robotów wpływa na obsługę procesu, jego efektywność, oszczędność i wzrost potencjału pracowników? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu. Przykładowy proces wymagał monitorowania skrzynek mailowych na które są przysyłane zamówienia. Zamówienia te (załącznik, format *.pdf) były analizowane manualnie, a dane z nich zawarte przepisywane do odpowiednich systemów. Dodatkowo, w związku z obowiązującym SLA, sam proces musiał być wykonany bardzo szybko.
Jaki był efekt wykorzystania robota?

Osiągnięty rezultat?

 • Znacząca redukcja FTE.
 • Przyśpieszenie wykonywanego zadania (w powyższym przypadku 7x, zazwyczaj min 2x).
 • Możliwość wykorzystania FTE w dodatkowych zadaniach.

Korzyści wynikające z zastosowania software robotów

 • Mogą być bardzo szybko wdrożone gdyż nie wymagają głębokiej integracji z pozostałymi systemami.
 • Pozwalają na wzrost produktywności pracowników, poziomu świadczonych usług i wydajności o 35-50%.
 • Dostarczają 100% zgodności danych, redukują kosztowne błędy i korekty spowalniające operacje.
 • Roboty pracują 24/7.
 • Używają algorytmów by precyzyjnie osiągać założone cele.
 • Roboty których działanie jest wyzwalane przez dane zdarzenie (wpływ informacji, brak danych) wspomagają pracowników w standardowych czynnościach i przetwarzaniu bieżących zadań.
 • Są w pełni skalowalne przez co elastycznie dopasowują się do np. zwiększonej ilości pracy.
 • Jeden robot jest w stanie wykonać pracę nawet 5 pracowników.
 • Jest to rozwiązanie efektywne kosztowo, szczególnie w obszarach o oczekiwanej wysokiej stopie zwrotu (średni ROI w ciągu 3-12 miesięcy).

Automatyzacja narzędziami stworzonymi we własnym zakresie vs wykorzystanie technologii RPA.

Wiele firm już dziś stara się optymalizować procesy biurowe wykorzystując wewnętrzne zespoły IT. Czy takie podejście jest błędne? Czy niesie ze sobą jakiekolwiek ryzyko?
Fenomen rozwiązań Robotic Process Automation oraz firmy tworzące tego typu rozwiązania, które w krótkim czasie stały się graczami o globalnym zasięgu, świadczy o spełnieniu oczekiwań Klientów z zakresu pomocy w optymalizacji procesów. Każdy projekt IT wiąże się dla firmy z zabezpieczeniem zaplecza, prowadzeniem dokumentacji projektowej, aktualizacją w  zależności od zmian i ponoszeniem niemałych kosztów osobowych.
Główne korzyści z zastosowania profesjonalnych systemów RPA to:

 • znaczące obniżenie kosztów utrzymania rozwiązania automatyzującego procesy.
 • możliwość zarządzania wszystkimi robotami w firmie z jednego miejsca - centralnego serwera.
 • zwiększenie bezpieczeństwa utrzymania wiedzy i metod jego optymalizacji w organizacji.
 • uniezależnienie się od wiedzy historycznej kluczowych członków zespołu projektowego.
 • możliwość łagodnego przejścia na dowolne rozwiązania innych dostawców dzięki zapisowi procesu w formie zrozumiałej dla każdego.

Wybór odpowiedniej technologii i modelu użytkowania.

Specjaliści z Rhenus, po analizie procesu, rekomendują wybór optymalnego rozwiązania technologicznego. Priorytetem, oprócz kwestii bezpieczeństwa jest zastosowanie dobranego modelu użytkowania robotów, dającego najszybszy możliwy zwrot z inwestycji (zakup licencji), czy oszczędności w czasie (wynajem robota jako usługi, RaaS).

Stopień kompleksowości procesu, a ROI.

Czym kierować się w wyborze procesu by osiągnięta korzyść była jak największa ? Zależność zakładanych korzyści od stopnia kompleksowości została pokazana poniżej.

Największą korzyść odniesiemy wybierając proces relatywnie prosty, o niskim stopniu kompleksowości. Jest to równocześnie grupa procesów rekomendowana jako wybór do pierwszych projektów automatyzacji z technologią Robotic Process Automation.
W drugiej kolejności należy zdiagnozować procesy o średnim i wysokim stopniu kompleksowości – ich automatyzacja to również widoczna korzyść dla organizacji.
Trzecia grupa rekomendowana do automatyzacji to ta zawierająca procesy relatywnie proste i jednocześnie oferujące mniejsze korzyści.
Powyższe rekomendacje to jedynie drogowskaz. W rzeczywistości kompleksowa ocena potencjału jest uzależniona od wielu dodatkowych czynników.

Wejdź by dowiedzieć się co to jest Robotic Process Automation, jak wybrać odpowiedni proces oraz jak wdrożyć pierwszego robota w firmie.

Wejdź by zapisać się na "Śniadanie z Robotem", zdobyć wiedzę nt. RPA oraz uruchomić pierwszego robota w Twojej firmie.

Akademia Robotic Process Automation. Wejdź by zapisać się na dwudniowe szkolenie gdzie zdobędziesz potwierdzoną certyfikatem wiedzę, pozwalającą na ocenę potencjału na wdrożenie robotów w Twojej firmie.

Masz pytania?

Skontaktuj się!

Wydrukuj

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl