Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.

Digitalizacja Dokumentacji Technicznej

Przygotowaliśmy profesjonalną ofertę digitalizacji dokumentacji technicznej, która jest skierowana do firm z branży budowlanej. Do współpracy zapraszamy deweloperów i zarządców nieruchomości, producentów oraz sieci handlowe. Możemy zaoferować wsparcie wszystkim podmiotom, które zastanawiają się nad skutecznym zabezpieczeniem dokumentacji techniczno-budowlanej i szukają optymalnego sposobu jej obsługi, a także przechowywania.
Dokumenty papierowe są niezbędne w branży budowlanej, gdzie każda inwestycja wymaga skrupulatnego prowadzenia zapisów oraz zbierania pozwoleń, czy pism. Papierowe wersje dokumentów charakteryzuje bardzo niska wytrzymałość. Podczas częstego i intensywnego przeglądania – jak ma to miejsce na przykład na budowie – kartki mogą ulec zabrudzeniu lub zniszczeniu. Dlatego, by zadbać o wytrzymałość formy papierowej projektów oraz niezbędnych pism, najlepiej postarać się 
o stworzenie ich trwalszych kopii.

Digitalizacja dokumentów – na czym to polega?

Digitalizacja oznacza przekształcenie formy papierowej dokumentu na wersję cyfrową. Jest to korzystne rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć każdy dokument oraz stworzyć archiwum dla poszczególnych projektów. Wszystkie pliki przegląda się wygodnie, bez narażenia na zabrudzenie, czy uszkodzenie samych dokumentów.
Co więcej, wersję cyfrową można również udostępnić podwykonawcom lub innym osobom zaangażowanym w projekt.

Zapraszamy do Centrum przetwarzania

Stworzyliśmy wyspecjalizowane centrum przetwarzania, w którym za pomocą profesjonalnych skanerów zajmujemy się digitalizacją dokumentów. W procesie skanowania przygotowujemy również nazwy plików opatrzone nazwą projektu, rysunku, datą, obiektem, czy branżą. Opisywanie zeskanowanych dokumentów odbywa się na podstawie wcześniejszych uzgodnień z klientem i otrzymanych wytycznych. Skanujemy dokumentację techniczną w dowolnym trybie: czarno-białym lub kolorowym oraz w rozdzielczości od 100 do 600 dpi, w każdym rozmiarze (również te większe A0+). Tworzymy pliki pdf, jpg oraz tiff. Wdrożyliśmy również oprogramowanie do zarządzania skanowaniem, które poprawia jakość skanów – usuwa tło lub czyści obraz, a także ustawia odpowiednią – zgodną z oryginałem – orientację dokumentu. Wszystkie wykonane kopie cyfrowe są przez nas kategoryzowane i katalogowane, a następnie po nadaniu nazw przekazywane klientowi.

Zarządzanie skanami

Przygotowujemy kopię dokumentacji technicznej na nośniku zewnętrznym, takim jak płyta CD/DVD lub zewnętrzny dysk twardy. Możemy na życzenie klienta przeprowadzić transfer skanów za pomocą serwera SFTP lub założyć cyfrowe repozytoriom w chmurze. Jest to rozwiązanie, które znacznie usprawnia proces szukania dokumentów i umożliwia współdzielenie plików – wielu użytkowników może jednocześnie pracować z jednym dokumentem.

Jakie korzyści osiągają nasi klienci, dla których wykonujemy digitalizację techniczną dokumentów?

Klienci, którzy zdecydowali się skorzystać z profesjonalnej usługi digitalizacji,
nie muszą inwestować w drogi sprzęt i narzędzia niezbędne do skanowania dokumentów. W zamian otrzymują profesjonalne wykonane skany, które mają doskonałą jakość niezależnie od formatu papierowego oryginału. 
Korzystamy ze skanerów, które przyjmują dokumenty w formatach od A7 do A0+,
co sprawia, że nasza usługa w pełni zaspokaja potrzeby przedsiębiorstw z branży budowlanej.


Zeskanowane obrazy, dzięki zastosowaniu profesjonalnego oprogramowania, często mają o wiele lepszą jakość niż papierowe oryginały, co pozwala na tworzenie wysokiej jakości dokumentacji technicznej dla inwestycji i nieruchomości. Digitalizacja to również najlepszy sposób na zabezpieczenie formy papierowej bez ryzyka jej zgubienia. Mniejsza ilość segregatorów i teczek pozwala na ograniczenie przestrzeni biurowej do niezbędnego minimum, a tym samym umożliwia obniżenie kosztów lokalowych.

Digitalizacja – sposób na zbudowanie przewagi konkurencyjnej

Materiały w formie elektronicznej dostępne są o dowolnej porze dnia i nocy, a także w dowolnym miejscu. Oznacza to możliwość swobodnej pracy w terenie, a ponadto szybkie opracowywanie ofert dla potencjalnych klientów. Korzystanie
z elektronicznych wersji dokumentów to doskonały sposób na to, by usprawnić proces przygotowywania ofert i sprzedaży konkretnej inwestycji lub nieruchomości. Dokumenty w wersji cyfrowej można przedstawić szerszemu gronu potencjalnych inwestorów. To skuteczna metoda, by zwiększyć konkurencyjność oferty i otrzymać lepszą cenę.
 

Masz pytania?

Skontaktuj się!

Wydrukuj

Chcesz zamówić?

Darmowa wycena

801 013 013

CERTYFIKAT ISO27001

CERTYFIKAT ISO 9001

Zgodność z Rodo

Polisa ubezpieczeniowa

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl