Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.

Digitalizacja dokumentów

Żyjemy w erze cyfrowej transformacji. Coraz powszechniej wykorzystujemy roboty i systemy do automatyzacji procesów. Dodatkowe wyzwania nakłada na nas pandemia, zwiększająca popularność zdalnej pracy. Do jej wymogów w 100% pasują jedynie pliki cyfrowe. Szybkie dostosowanie się do tej sytuacji zapewni kontynuację biznesu i rynkową przewagę. 

Pierwszym krokiem do sprawnej transformacji jest stworzenie cyfrowej wersji dokumentu. Po dawnych czasach pozostają tony papieru – ich zamiana na zasoby cyfrowe to nasza specjalność. Usługi DigitalUp powstały po to, by poprzez digitalizację dokumentacji podnieść efektywność zdalnej pracy, jakość procesów i zredukować koszty w organizacji. Te przemyślane i kompleksowe rozwiązania wesprą Ciebie w staraniach, aby Twoje procesy były odchudzone, płynne i niezagrożone skutkami kolejnej fali Covid. Jeśli Twoje procesy czekają na digitalizację, zapoznaj się z ofertą DigitalUp i wybierz dla siebie produkty najbardziej odpowiednie. 


Więcej szczegółów można znaleźć poniżej oraz na stronie www.digital-up.pl. Zapraszamy!

Masz pytania?

Skontaktuj się!
 

Rhenus Data Office Polska - Chroń informacje i rozwijaj swój biznes

Skanowanie i digitalizacja dokumentów

Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Szczecin

Skanowanie Dokumentów - Wrocław Poznań Kraków


W dzisiejszych czasach znaczenie informacji przekazywanej w formie elektronicznej stale rośnie. Ma to związek z szybkością dostępu do danych, łatwością ich przetwarzania, bez względu na czas i miejsce. Odpowiadając na zapotrzebowanie na elektroniczny dostęp do dokumentów w firmie oferujemy Państwu usługę skanowania dokumentów i ich digitalizację.

1. Czym jest digitalizacja?

Digitalizacja dokumentów, inaczej cyfryzacja, to zamiana danych analogowych na formę cyfrową. Nadanie cyfrowej postaci danym pisanym czy drukowanym polega na wprowadzeniu do pamięci komputera materiałów firmowych, zbiorów bibliotecznych lub archiwalnych, wykorzystując skanowanie dokumentów.

2. Jakie dane można digitalizować?

Elektroniczne archiwa, występujące w formie bibliotek cyfrowych, stanowią ogromne zbiory zdigitalizowanych dokumentów. Ich gromadzenie w ten sposób możliwe jest dla dokumentów firmowych, które ze względu na poziom istotności muszą być stale dostępne i możliwe do odnalezienia. Dygitalizacja pozwala na ich odpowiednią segregację, według wybranych kryteriów, np. roczników lub tematyki. Często stosowana jest także digitalizacja akt, np. osobowych pracowników, w formie e-teczki. Poza dokumentacją firmową, przetwarzanie danych w cyfrowych formatach stosowane jest w stosunku do zasobów bibliotek, szeroko pojętego piśmiennictwa - czasopism, książek, map, rysunków, jak również obejmujących zdjęcia czy filmy. Jest to więc narzędzie umożliwiające zachowanie bezpiecznej formy ochrony dziedzictwa kulturowego.

3. Etapy digitalizacji, czyli jak skanować dokumenty - jak zrobić skan dokumentu?

Proces przetwarzania oryginału informacji do postaci dokumentu cyfrowego składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności wykonuje się wysokiej jakości skan dokumentu. Stosowane do tego celu techniki umożliwiają zachowanie oryginalnej kolorystyki i wysokiej rozdzielczości. Skanowanie obejmuje wszystkie strony oryginału dokumentu. Kolejnym krokiem jest opisanie obrazów dokumentów odpowiednimi informacjami, czyli ich indeksowanie. Ma to na celu oszczędzenie czasu na przeszukiwanie zbiorów i łatwe odnalezienie konkretnej pozycji w archiwum. Ostatnim etapem jest zbudowanie bazy danych, w której umieszcza się zeskanowane dokumenty cyfrowe, których zasoby udostępnia się upoważnionym osobom.

4. Korzyści wynikające z digitalizacji

Powierzając swoje dane i zadanie ich cyfryzacji firmie Rhenus Data Office Polska zapewniają sobie Państwo szereg korzyści, ponieważ digitalizacja:

  • zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, zarówno w kwestii dostępu do informacji, jak również ochrony przed zniszczeniem i zagubieniem
  • uporządkowuje dokumenty
  • ułatwia dostęp do danych archiwalnych, zapewnia go dzięki opcjom kategoryzacji i przeszukiwania zbiorów
  • optymalizuje i poprawia efektywność pracy w firmie
  • redukuje koszty związane z poświęcaniem czasu na przeszukiwanie zasobów
  • zapewnia większą przestrzeń użytkową i ogranicza zajmowanie miejsca przez archiwa papierowe
  • usprawnia przepływ informacji między upoważnionymi osobami.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Państwa ewentualne wątpliwości.

Wydrukuj

Chcesz zamówić?

Darmowa wycena

801 013 013

CERTYFIKAT ISO27001

CERTYFIKAT ISO 9001

Zgodność z Rodo

Polisa Ubezpieczeniowa

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl