Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.

Zapraszamy na obiecaną relację z lipcowego zasiedlenia uli.

Zobacz jak wyglądają nasze ule i dowiedz się jak bezpiecznie przetransportować pszczoły i zasiedlić ule.

Po wspólnym składaniu, malowaniu i dekorowaniu uli, systematycznie stawiamy oraz zasiedlamy nowe domy pszczołami. Pierwsze apartamenty stanęły w Puszczy Augustowskiej ale niestety zakaz wstępu do Puszczy ustanowiony przez Ministra Środowiska skutecznie zahamował nasze działania w ostatnim czasie. Walka o Puszczę trwa – piszą o tym media, pikietują wolontariusze, walczą o wolną Puszczę ludzie przyrody. W toku wydarzeń staraliśmy się zrozumieć całą zaistniałą sytuację ale ciężko jest znaleźć jakiś logiczny konsensus. Zwróciliśmy się o pomoc do najstarszego, pobliskiego Parku Narodowego, który od razu, chętnie przyjął nasze pszczoły. Przecież to miododajne zapylacze. Dobro nas wszystkich.

Naszych skrzydlatych przyjaciół właśnie przywitały dziko porośnięte bagienno – kwietne łąki i nowy dom, Biebrzański Park Narodowy. Istny raj dla rozwoju małej bioróżnorodności.

Transport

Przeprowadzka pszczół odbyła się w nocy tak aby jak najmniej zakłócić rytm życia i spokój zwierząt. Prace zostały zakończone na czas – przed wschodem słońca, dając pszczołom jeszcze kilka dni na zaznajomienie się z nowym terenem. Niektóre „stwory” od razu ruszyły na zwiady, inne kłębiły się w środku ula i czekały. Tymczasem dookoła bezkresne łąki z soczystą koniczyną i chabrami a w zagajnikach kwitnące brzozy. Takiego bujnego widoku możemy im tylko pozazdrościć!

Bezpieczeństwo

Do transportu uli zostały użyte pasy ściągające, które postanowiliśmy pozostawić na stałe. W Biebrzańskim Parku Narodowym swobodnie poruszają się takie zwierzęta jak: łosie, jelenie, wilki, dziki czy sarny. Pasy mogą skutecznie zapobiec wyziębieniu rodzin pszczelich w razie przypadkowych otarć lub potrąceń uli przez duże zwierzęta.

Pszczoły Nasze pszczoły są nadzwyczaj łagodne. To Krainki, podgatunek zachodnioeuropejskiej pszczoły miodnej. Królowe są oznakowane. Kolor kropki na jej grzbiecie mówi nam o jej indywidulanej cesze i roczniku. Żółtą kropką oznaczyliśmy wychów królowych matek w roku 2017. (fot. 6977)

W międzyczasie obserwujemy zbliżenia pszczół, które wyciągają języczki do pobierania nektaru. (fot. 6694) Przy ładnej pogodzie robotnice z łatwością pozują do zdjęć. Widać, że czują się tutaj znakomicie.

Pszczoły okrywają czerw aby podtrzymać jego temperaturę, doskonale widać to na zdjęciu. (fot.6919) Z komórek czerwiowych będą wygryzać się małe pszczółki. To naturalny cykl życia miododajnych pszczół w środku lata. Możemy być z nich tylko dumni.

Z #miodnymi pozdrowieniami,

Zespół Miodni.pl

Wydrukuj

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl