Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.

Pojemniki na dokumenty

Oprócz poprawnej segregacji i skatalogowania dokumentów w firmie, ważnym jest, aby przechowywane były one w odpowiedni, bezpieczny sposób. Realizacja tego warunku możliwa jest dzięki bezpiecznym pojemnikom na dokumenty, które zagwarantują, że do danych Twojego przedsiębiorstwa nie będą miały wglądu osoby do tego niepowołane. 

Czym charakteryzuje się dobry pojemnik na dokumenty?


Aby móc określić pojemnik na dokumenty mianem “dobrego”, musi on posiadać kilka cech i właściwości, które sprawią, że nie tylko będzie on porządkował zawartość archiwów i usprawniał pracę, ale również zabezpieczał wkładane do niego akta. 

  1. Odpowiednia konstrukcja 

    Istotnym jest, aby do dokumentów będących w ciągłym obiegu mieć łatwy, nieskrępowany dostęp. Decydując się na zakup pojemnika na dokumenty bieżące, wybierz taki, który wyposażony jest w system odpowiednio dużych (najlepiej mogących pomieścić kartki A4) szuflad. Co równie ważne, zwróć uwagę, czy szuflady te posiadają okienko umożliwiające nadanie im etykiet opisujących. Dzięki temu w łatwy i praktyczny sposób uporządkujesz wiecznie krążące po blacie Twojego biurka dokumenty. 

  2. Bezpieczeństwo

    Kolejnym kluczowym aspektem dobrego pojemnika na dokumenty, jest jego bezpieczeństwo. Warto w tym zakresie postawić na pojemniki z tworzyw odpornych na ogień, wodę i wysoką temperaturę. Bez wątpienia sprawdzi się w takim przypadku tworzywo metalowe (np. aluminium). 

    Oprócz czynników zewnętrznych, które mogą wpłynąć na akta, trzeba zabezpieczyć je również przed osobami, które nie powinny mieć do nich dostępu. Na rynku znaleźć można wiele pojemników na dokumenty, wyposażonych w zamek cylindryczny (przynajmniej w jednej z szuflad). Dzięki temu zabezpieczysz ważne dokumenty przed osobami trzecimi. 

    Pojemnik na dokumenty, który spełni powyższe wymagania, powinien w pełni odpowiedzieć na Twoje codzienne potrzeby pod względem przechowywania bieżącej dokumentacji firmy.

Wydrukuj

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl