Nasze lokalizacje

Tutaj możesz wyszukać lokalizacje w których jest obecna Grupa Rhenus. Możesz nas znaleźć wybierając kraj, konkretną lokalizację Rhenus, obszar biznesowy, a także Twoją lokalizację.


Sprawdzony, skalowalny i elastyczny system niszczenia dokumentów. Case study: GLS (General Logistics Systems Poland)

W związku z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce, branża kurierska ulega szybkim zmianom. Powstanie kolejnych oddziałów i znaczny wzrost liczby dokumentów transakcyjnych wywołały potrzebę wprowadzenia bezpiecznego systemu odbierania i niszczenia dokumentów. 

Case study GLS

Klient

GLS jest jedną z czołowych w Polsce firm z branży kurierskiej, która współpracuje z Rhenus Data Office od 2013 roku. Wykonujemy dla GLS usługę bezpiecznego niszczenia dokumentów w systemie harmonogramowym w 45 lokalizacjach na terenie Polski. 

Wyzwania

Podstawową potrzebą klienta było zapewnienie kompleksowej ochrony danych od momentu ich zebrania w oddziałach GLS poprzez bezpieczny transport i niszczenie zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych w tym procesie z uwzględnieniem:

  • regularnych odbiorów dokumentów do niszczenia z centrali oraz filii GLS
  • akcyjnych odbiorów dużych ilości dokumentów zgromadzonych na paletach
  • stworzenie w pełni efektywnego i spójnego systemu gromadzenia, odbioru, transportu i niszczenia dokumentów
  • zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i ochrony danych także po ich odbiorze z placówek GLS.  

Rozwiązanie

Wraz z firmą GLS wypracowaliśmy model i harmonogram obsługi wszystkich placówek, mając na uwadze konieczność elastycznego podejścia do zróżnicowanych potrzeb poszczególnych działów. Zastosowaliśmy następujące rozwiązania:

  • wyposażenie centrali i filii w bezpieczne aluminiowe lub plastikowe pojemniki o pojemności 240 lub 70 litrów, które są rotacyjnie wymieniane raz w miesiącu.
  • wprowadzenie prostej zasady, która zobowiązuje wszystkich pracowników GLS do gromadzenia wszelkich dokumentów przeznaczonych do zniszczenia jedynie w pojemnikach zamykanych na klucz.
  • zastosowanie bezpiecznych pojemników zamykanych na klucz, przewóz samochodami RDO wyposażonymi w system GPS, tracking pojemników na każdym etapie wykonywania usługi.

Rezultaty

Firma GLS ma pewność zachowania najwyższych standardów w zakresie ochrony dokumentów oraz wrażliwych danych swoich klientów. Odmienne strategie obsługi różnych rodzajów placówek poprawiają poziom bezpieczeństwa oraz gwarantują ich regularność.  

  • Bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji usługi pozwalające spełnić wymogi RODO
  • Prosty i skalowalny system całorocznej obsługi placówek GLS zapewniający regularność procesów oraz dbałość o zachowanie porządku.
  • Zapewnienie klientowi opiekuna kontraktu kontrolującego płynny przepływ informacji i stały kontakt między firmami.

Dodatkowe korzyści, które dostrzega klient to:

Skorzystanie z szerokiej palety usług Rhenus Data Office związanych z zarządzaniem dokumentami i informacjami umożliwia pełne wykorzystanie potencjału, wiedzy i doświadczenia partnera biznesowego. Wszystkie usługi świadczone przez Rhenus Data Office umożliwiają firmie GLS stały rozwój, możliwość redukcji kosztów oraz pełne bezpieczeństwo wszystkich przeznaczonych do utylizacji danych.

Masz pytania?

Skontaktuj się!

Wydrukuj

Kontakt

Rhenus Data Office
Polska Sp. z o.o.

al. Katowicka 66,
05-830 Nadarzyn,
Polska
telefon: +48 / 801 013 014
faks: +48 / 22 715 0 717
e-mail: info@rhenus-data.pl